Çerkeş Festivali Görülmemiş Katılım ve Çoşkuyla Kutlandı

Çerkeş 13. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali son yıllarda görülmemiş yoğunlukta katılım ile gerçekleşti. Çerkeş Kent Meydanını ve meydanın etrafını dolduran katılımcılar festival coşkusunu doyasıya yaşadı.

Festival etkinlikleri Saat 14:00 de Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtına, Belediye Başkanımız Hasan Sopacı tarafından Festival Çelenginin konulması ile başladı. Mehteran eşliğinde Festival yürüyüşü ile devam eden program Çerkeş Kent meydanında gece saat 24:00 e kadar devam etti.

Çerkeş Kent Meydanına kurulan dev sahnede gündüz etkinliklerinde Çerkeş yöresel halk oyunları gösterisinin ardından Örenköy’lü hemşerilerimiz tarafından hazırlanan Çerkeş kına kutlamasının canlandırılması sunuldu.

Simental ırkı düve ve buzağı yarışmasında ve dünyaca ünlü Çerkeş Çiçek Balı yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam eden etkinlikler Festival öncesi Belediye tarafından sünnet ettirilen yavrularımıza hediyelerinin verilmesi, Belediye tarafından verilen halk yemeği ikramı ile gündüz etkinlikleri son buldu.

Akşam saat 18:30 da yerel sanatçımız Özkan Ergün Konseri ile başlayan Festival Konserimiz, Sincanlı Mustafa Taş ve Derya Uluğ konseri ile son buldu. Konser sonunda 10 dakikalık havai fişek gösterisi yapıldı.

Çerkeş Kent Meydanını dolduran katılımcılar festival coşkusunu doyasıya yaşadı.

Bizde Çerkeş Dernekler Birliği olarak festivalde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Hasan Sopacı nezdinde tüm belediye çalışanlarına, sponsorlara ve festivalimize katılımı ile bizleri onurlandıran herkese teşekkür ederiz.

Festival ile ilgili fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz

Kategoriler: Etkinliklerimiz
Yukarı